Android to przyszłość?

Tak według wspólnego raportu Appcelerator i IDC uważają developerzy aplikacji mobilnych korzystający z platformy Titanium.

91 procent ankietowanych developerów, jest "bardzo zainteresowana" tworzeniem aplikacji na iOS, w porównaniu do 82 którzy powiedzieli to samo na temat Androida. Silną stroną systemu Apple był także według twórców aplikacji, brak fragmentacji środowiska (74% ankietowanych), w przypadku Androida taki pogląd wyraziło tylko 11%. Biorąc pod uwagę różnorodność sprzętu na którym instalowany jest Android, taka ocena nie wydaje mi się dziwna.

Trzecie miejsce w sondażu zajęło BlackBerry, jest z nim zainteresowane 34% twórców aplikacji, zaraz za nim znajduje się 28% zainteresowane Windows Phone 7. Inne platformy nie wychyliły się ponad 20%.

O ile teraźniejszość należy do Apple, to jeśli chodzi o widoki na przyszłość, 59% uznało, że są one dobre dla Androida, zaś 35% odpowiedziało tak na temat iOSa. Chodziło tutaj jednak o perspektywę długoterminową, w bliskiej przyszłości nadal ma dominować Apple.

Badanie zostało przeprowadzone na 2400 developerach korzystających z platformy Titanium (służącej do tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne) firmy Appcelerator. Do niedawna korzystający z niego programiści byli, w wyniku zmian w regulaminie, zagrożeni odcięciem od AppStore Appla.

Pełną treść raportu można pobrać ze stron Appceleratora .

[via The Register ]

Maciej Starzycki

Więcej o: