Nasza Klasa uruchamia grupy tematyczne

NK (dawniej Nasza Klasa) rozpoczęła dziś wprowadzanie grup tematycznych w swoim serwisie.

Czym jest "grupa tematyczna"? To "fanpage" albo grupa, znane z Facebooka. NK, czując na plecach oddech konkurencji już na początku roku zapowiadała wprowadzenie takiej opcji . Dziś uruchamiana jest wersja beta. We fragmencie otrzymanej informacji prasowej czytamy, że

Niebawem każdy internauta korzystający z nk.pl będzie mógł stworzyć swoją Grupę zainteresowań. Dziś wersję beta Grup będzie mogło testować 640 tys. Użytkowników. W następnych dniach zaproszenie do testów będą otrzymywać kolejni internauci. Grupy to projekt, który umożliwi Użytkownikom zrzeszanie się w kręgach zainteresowań. Internauci od początku istnienia portalu wykorzystywali do tego celu takie narzędzia jak fikcyjne profile czy szkoły w tzw. "Nibylandii". Aktualnie NK wprowadza produkt, który został zaprojektowany jako narzędzie służące do komunikacji wielu Użytkowników, których łączy wspólne zagadnienie.

Dodanie grup to kolejny krok upodabniający NK do Facebooka . Wcześniej wprowadzono już komunikator serwisowy NKTalk, gry i aplikacje.

Znaleźliście się w elitarnym gronie testującym Grupy na NK? My jeszcze nie, ale gdy tylko dostaniemy taką możliwość, napiszemy o nich coś więcej.

Joanna Sosnowska

Jak Nasza Klasa powinna nazwać swoje grupy?
Więcej o: