Szybka Neostrada jest tania - TP wreszcie obniżyła ceny

Na to czekaliśmy od dawna. TP właśnie wprowadziła zapowiadane wcześniej znaczące obnizki cen, które maja z powrotem przyciągnąć użytkowników internetowych do tej firmy. Ceny Neostrady spadły średnio o ponad 20 proc. Staniały wszystkie dostępne opcje prędkości - od 512 kbs aż do 20 Mbs.

Przykładowo, do tej pory w TP za 2 Mbs płaciliśmy 69 zł. Teraz w tej samej cenie dostaniemy aż 20 Mbs (!). Co więcej, tak niska cena jest dostępna nawet w umowie na rok .

20 Mbs za 69 zł

Skąd nagle taka duża obniżka cen od krajowego giganta telekomunikacyjnego? Stało się tak dzięki zatwierdzeniu przez UKE nowego modelu ustalania cen usług hurtowych dla operatorów, którzy do oferowania internetu wykorzystują sieć TP. Do tej pory TP nie za bardzo mogła obniżać ceny, żeby nie pomagać konkurentom. Dlatego TP od dawna prowadziła politykę prezentową. Zamiast obniżać ceny wolała dodawać prezenty - aparaty cyfrowe, drukarki, GPS, pamięci USB itd. Oczywiście to nie było tak atrakcyjne jak niższe opłaty za internet. Dlatego TP do tej pory traciła dużo klientów na rzecz konkurencji. Teraz wreszcie Neostrada jest wystarczająco tania. Przykładowe 20Mbs w umowie na rok za 69 zł to naprawdę interesująca oferta.

Dzięki nowej metodzie rozliczeń z operatorami mogliśmy wreszcie zaproponować konkurencyjne ceny internetu również dla najpopularniejszych prędkości 1Mb/s i 2 Mb/s. Teraz TP jest z powrotem na rynku i liczymy na duże zainteresowanie naszą ofertą. W każdej z opcji prędkości mamy w tej chwili jedną z najciekawszych propozycji

- powiedział Maciej Witucki, prezes TP.

Warto jeszcze wspomnieć, że przy umowie na 2 lata użytkownicy dostają 2 miesiące internetu gratis . Spadły też ceny Neostrady w pakiecie z telewizją. Nowy cennik jest przeznaczony zarówno dla nowych jak i starych klientów TP. Oznacza to, że TP wreszcie przestanie klientów na rzecz do tej pory dużo tańszej konkurencji i może zacznie odzyskiwać utraconych użytkowników .

Mariusz Koryszewski

Więcej o: