Uważaj na wyłudzanie danych na Allegro

Do użytkowników serwisu Allegro zaczęły trafiać fałszywe wiadomości e-mail, których jedynym celem jest wyłudzenie danych osobowych.

W mailach znajduje się link do strony logowania, za pośrednictwem której przestępcy starają się uzyskać nasze dane. O całej sprawie poinformował polski oddział Kaspersky Lab. Maile wysyłane są z adresu "admin@allegro.pl", czyli stać ma za nimi rzekomo prawdziwa administracja serwisu. W rzeczywistości jednak wystarczy spojrzeć na treść wiadomości żeby przekonać się, że "coś jest z nią nie tak".

Fałszywy e-mail wyłudzający dane użytkowników AllegroFałszywy e-mail wyłudzający dane użytkowników Allegro Fot. Allegro

Na pierwszy rzut oka widać, że nie została ona napisana po polsku - raczej mamy do czynienia z tłumaczeniem wykonanym za pośrednictwem translatora internetowego. W treści maila znajduje się link prowadzący do strony "bezpiecznego" logowania, która w istocie jest sfałszowana - wystarczy spojrzeć na jej adres.

Fałszywa strona logowania do AllegroFałszywa strona logowania do Allegro Fot. Allegro

Jeśli damy się nabrać i skorzystamy z podesłanej strony logowania, udostępnimy wyłudzaczom dane do konta na Allegro. Imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer konta, informacje o dokonanych transakcjach. Na szczęście w tym wypadku automatyczne tłumaczenie dość skutecznie obniża wiarygodność wysyłanej wiadomości.

Więcej o: