Gogle narciarskie z GPSem

Firma Zeal Optics wprowadziła właśnie na rynek przeznaczone dla narciarzy i snowboardzistów gogle z wbudowanym wyświetlaczem HUD i GPSem.

Gogle Transcend są dostępne w dwóch wersjach, polaryzowanej lub polaryzowanej z powłoką fotochromatyczną, ściemniającą się w zależności od natężenia światła. Wbudowany w nie mikro-LCD wyświetla informacje zbierane przez GPS, takie jak szybkość, wysokość, lokalizacja, temperatura, czas etc. Obraz z wyświetlacza jest rzucany tak, że użytkownik ma wrażenie iż ten znajduje się dwa metry przed nim, wisząc w powietrzu.

Z boku gogli umieszczone są przyciski do obsługi (odpowiednio duże, tak aby można je było obsługiwać w rękawicach narciarskich) oraz port USB, przez który można skopiować dane zebrane przez GPS do komputera oraz którym ładuje się wbudowane w gogle baterie litowo-jonowe, wystarczające na 7 godzin pracy. Film reklamowy gogli można obejrzeć poniżej.

Nie jestem wprawdzie pewien, czy GPS to faktycznie najlepsze urządzenie do mierzenia prędkości chwilowej dla snowboardzistów i narciarzy - dane będą obciążone dość dużymi błędami, zwłaszcza biorąc pod uwagę że GPS średnio radzi sobie z ruchem w pionie. No, ale na razie niespecjalnie jest dostępne na rynku jakieś lepsze rozwiązanie.

[ Zeal Optics , via Gizmag ]

Leszek Karlik

Więcej o: