Nowa, tania i dotykowa - Nokia C5

Nokia nie zatrzymuje się na N8. Ostatnio koncern zaprezentował także tani "smartfon" z dotykowym ekranem. Zdaje się, że C5-03 ma szansę odegrać większą rolę w segmencie "aspirujących" telefonów z dotykowym ekranem.

Nowa Nokia będzie działała w oparciu o system Symbian S60 (^1). Wewnątrz obudowy znajdziemy obowiązkowe już gadżety w postaci wspomaganego GPSu z darmowymi Ovi Maps, WiFi, kompasu, aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5 megapikseli (z czterokrotnym zbliżeniem) i gniazda kart pamięci MicroSDHC o pojemności do 16 GB.

C5 będzie wyposażony także w 3,2 calowy opornościowy ekran dotykowy. Na multi-touch nie więc co liczyć, ale może dzięki temu telefon będzie w zasięgu (finansowym) zwykłego użytkownika.

Nowa C5 będzie mierzyła 105.8 mm x 51 mm x 13.8 mm i ważyła 93 gramy. Jeszcze nie wiadomo ile dokładnie telefon będzie kosztował na sklepowej półce, ale producent określa go mianem "niedrogiego". C5 ma być dostępny już pod koniec roku, za około 170 euro (netto), w czterech kolorach - czarnym, zielonym, niebieskim i białym.

Komu się podoba? Ręka do góry!

[via Nokia ]

Łukasz Cichy

Więcej o: