Nowy Skype

Nowa wersja Skype - nie musisz już otwierać przeglądarki, żeby korzystać z Facebooka.

Skype zaprezentował dzisiaj nową wersję swojego komunikatora, oznaczoną numerem 5.0. Zgodnie z zapowiedziami i przewidywaniami, pojawiła się w niej ścisła integracja z Facebookiem.

W prawej części okna aplikacji mamy trzy zakładki. Skype Home, w której znajdziemy "Nowe informacje i powiadomienia" - czyli statusy kontaktów, ostatnio dodanych znajomych itp. Następna zakładka to Profil - do którego wcześniej trzeba było się doklikaćać przez opcje. Jak widać Skype postanowił idąc za społecznościowym duchem, umieścić możliwość edytowania swoich danych bardziej na widoku. Co ciekawe mamy tutaj dwa osobne profile - jeden publiczny, a drugi dostępny tylko dla naszych kontaktów.

Ostatnia zakładka to sławetna integracja z Facebookiem. Znajdziemy tam książkę telefoniczną z naszymi znajomymi, a także zakładkę "Aktualności", która w praktyce jest normalnym widokiem kanału wiadomości z portalu (włącznie z możliwością publikowania statusów). Jedyna różnica, to ikona przy każdym statusie i kontakcie, dająca możliwość wysyłania SMSów i dzwonienia - oczywiście korzystając ze Skypa.

Inne usprawnienia, którymi chwali się firma w nowej wersji, to grupowe telekonferencje, automatyczne łączenie rozmów rozłączonych w wyniku problemów z siecią, a także poprawkę jakości rozmów. Do tego dochodzi ogólne odświeżenie interfejsu i wyglądu aplikacji.

Nową wersję można pobrać ze strony Skype.com, oczywiście tylko dla Windowsa, wersja dla Mac OS Xa ma być dostępna wkrótce, zaś użytkownicy Linuxa nie mają raczej na co liczyć.

[via Skype ]

Maciej Starzycki

Więcej o: