SteelSeries Cataclysm - nowa mysz w ciele smoka

Okres przedświąteczny z reguły obfituje w ciekawe premiery. Pod tym względem nie zawiódł i duński producent akcesoriów komputerowych - SteelSeries. Na rynek wchodzi młodszy brat słynnej myszy MMO, tym razem o nazwie Cataclysm.

Nowa mysz, tak samo jak jej protoplasta została zaprojektowana w oparciu o licencje Blizzard Entertainment, producenta tytułu World of Warcraft. Co więcej, stylistyka nowego gryzonia ma nawiązywać do głównego przeciwnika, znanego z rozszerzenia Cataclysm, czyli do czarnego smoka Nelthariona, zwanego także Deathwing the Destroyer.

Producenci myszy obiecują, że jej nowa odsłona zachowała wszystkie zalety poprzedniej. Jest więc możliwość programowania wszystkich 14 intuicyjnie rozlokowanych klawiszy urządzenia z poziomu gry (tzw. In-game). Nie zapomniano też o opcji regulacji podświetlenia. Do wyboru jest paleta 16 milionów kolorów i czterech poziomów intensywności. Wewnętrzna pamięć gryzonia powinna pomieścić także aż 10 profili użytkownika.

Co prawda producent nie chwali się parametrami technicznymi nowego urządzenia, ale można podejrzewać, że rozdzielczość sensora sięgać będzie przynajmniej 3200 punktów na cal, a próbkowanie nawet 1000 Hz. Takimi parametrami cechowała się mysz SteelSeries World of Warcraft MMO.

Wiadomo natomiast, że Cataclysm będzie kompatybilny z komputerami Mac, a jego cena na sklepowej półce powinna oscylować w okolicach 90 euro. Data dostępności myszy niestety nie została jeszcze podana.

[via SteelSeries ]

Łukasz Cichy

Więcej o: