Czy Twój smartfon jest brudniejszy niż spłuczka?

Dotykowe ekrany smartfonów wydają się czystsze niż klawiatury klasycznych komórek. W końcu są wykonane z jednolitej tafli materiału, a więc "brud nie ma się gdzie ukryć". Wystarczy, że wyświetlacz będzie przejrzysty, aby (naiwnie) uważać go za czysty. Niestety, naukowcy ze Stanford University udowodnili, że tak nie jest.

Dokładniej, stwierdzili, że około 30% wirusów, znajdujących się na ekranie dotykowego ekranu z łatwością przenosi się na powierzchnię dłoni użytkownika, podczas normalnego korzystania z telefonu. Stąd "przeskakują" dokądkolwiek zaprowadzi je właściciel nośnika. Z dłoni wprost na twarz, do ust, oka, ucha. Gdziekolwiek...

Sacramento Bee, wspomina także o pewnym brytyjskim badaniu z którego wynika, że ekrany dotykowe smartfonów są około 18 razy brudniejsze niż spłuczka w statystycznej męskiej toalecie. I co teraz? Jeśli poczuliście niespotykany dotychczas dystans do swoich cud-komórek za kilka tysięcy złotych, uspokajamy - jest na to sposób - można nosić ze sobą piersiówkę ze spirytusem i całe mnóstwo jednorazowych chusteczek.

Albo po prostu nie wręczać nikomu swojego telefonu, nawet na chwilę i pozostać w własnym środowisku mikroorganizmów. Bo jak powiedział Timothy Julian ze Stanford University:

Jeśli dzielisz z kimś telefon, dzielisz z nim także i grypę

[via Sacramento Bee ]

Łukasz Cichy

Zobacz także:

TOP 10 - Najciekawsze smartfony

Więcej o: