Dell próbuje nadgonić czołówkę? Nowa rodzina laptopów z serii XPS

Kiedyś, dawno, dawno temu koncern Dell miał w swoim portfolio innowacyjną i pretendującą do miana kamienia milowego serię laptopów XPS. Jakiś czas temu słuch o sławnej rodzinie notebooków Della jakby zaginął.

Najwidoczniej firma postanowiła, nie odpuszczając rynków korporacyjnych, zdobyć sobie miejsce na półce maszyn dla zwykłych użytkowników.

Nowy XPS dostępny będzie w trzech rozmiarach - 14, 15,6 i 17 cali. Zasilać go będą procesory Intela - Core i5 lub i7, a o graficzną wydajność zadbają mobilne karty z rodziny Nvidia GeForce 400M ze wsparciem Nvidia 3D Vision. Dell obiecuje także, że w obudowie znajdą się wysokiej jakości głośniki marki JBL.

Na pewno warto też zawiesić oko na nienarzucającej się, ale jednocześnie bardzo przyjemnej wizualnie aluminiowej obudowie komputera. Dell zapewnił, że dzięki Design Studio będzie ją można nieco spersonalizować zanim jeszcze komputer trafi do rąk klienta.

Początkowo nowe Delle XPS dostępne będą na rynku amerykańskim w cenie 899 dolarów za model 14 calowy, 849 dolarów za model 15,6 calowy i 949 dolarów za 17 calową wersję. Mówimy tu o jednolitej konfiguracji Intel Core i5-460M, Nvidia 420M z 1 GB, oraz 4 GB pamięci RAM.

Czy to wystarczy, żeby o Dellu znów zaczęto mówić?

[via Dell]

Łukasz Cichy

Więcej o: