Plotek o PSP2 ciąg dalszy

Plotki mówią, że podczas tegorocznego Tokyo Game Show zorganizowano prywatne spotkanie, na którym Sony zaprezentowało swoją nową konsolkę przenośną. Jakie w takim razie będzie PSP2? Czym spróbuje podbić serca graczy?

Przede wszystkim ekran ma być o około cal większy, niż u poprzednika, ma także w pełni obsługiwać technologię HD. Z tyłu sprzętu umieszczony ma zostać duży panel dotykowy, przypominający przerośnięte "głaskadełko" znane z laptopów. Na razie nie wiadomo, jakie będzie jego wykorzystanie w grach.

Co ciekawe, jakiś czas temu Wall Street Journal donosił, że Sony pracuje nad sprzętem, który miałby łączyć w sobie cechy konsoli do gier, czytnika e-booków i małego netbooka. Czy to właśnie PSP2? Nie wiadomo. Jeśli tak, to wskazywałoby na to, że głównym konkurentem dla japońskiego giganta nie ma być już Nintendo, ale raczej Apple.

Pamiętajcie oczywiście, że to tylko plotki i żadna z nich nie musi okazać się prawdziwa.

Taki na przykład Paweł ma na ten temat wyrobione zdanie i jeśli nie usłyszy oficjalnej zapowiedzi, nie da się wodzić za nos:

PSP2 NA PEWNO miało pojawić się już w 2007 roku, a potem się okazało, że to PSP-2000. Podobna sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy (PSP-3000 i PSPGo). Oczywiście to NA 100% miało być PSP2. Litości...

[via Kotaku ]

Tomasz Kutera

Więcej o: