PayPal ogłasza system mikropłatności

PayPal ogłosił właśnie nowe rozwiązanie mikropłatności za wirtualne przedmioty.

Mikropłatności to sposób płacenia za niewielkie i tanie, często wirtualne, przedmioty. Z mikropłatnościami możemy spotkać się najczęściej w grach lub aplikacjach, gdzie w zamian za symboliczna kwotę otrzymać można wirtualne dobra.

Wirtualne dobra to z kolei przedmioty jakie można kupić przeważnie w grach. Okazuje się zaś, że gry na wszystkie trzy konsole razem wzięte pod względem popularności do pięt nie dosięgają grom z Facebooka. PayPal ogłaszając własne mikropłatności jako jednego z partnerów przedstawił więc także właśnie serwis społecznościowy Zuckerberga. Mikropłatności mają być proste w użyciu (między decyzją o zakupie a faktycznym kupnem mają stać dwa kliknięcia), ale przede wszystkim obiecują wielkie zyski - w samej Europie rynek wirtualnych dóbr wyceniany jest na miliard dolarów .

Mikropłatności PayPala można będzie zastosować na dowolnej stronie internetowej, co będzie zapewne dla użytkowników wielkim plusem - w końcu ta metoda dokonywania płatności jest w Sieci bardzo rozpowszechniona.

Więcej o: