Nook z kolorowym wyświetlaczem

Księgarnia Barnes & Noble właśnie przedstawiła nową wersję czytnika ebooków Nook, wyposażoną w kolorowy wyświetlacz... LCD.

Wygląda na to, że nowy NOOKcolor jest raczej tabletem zorientowanym na czytanie książek niż dedykowanym czytnikiem ebooków. Pracuje pod kontrolą systemu Android i wprawdzie jego kolorowy LCD o przekątnej 7 cali umożliwia bezproblemowe czytanie komiksów czy kolorowej prasy, ale ma jedną istotną wadę w porównaniu do e-papieru - bateria wystarcza na 8 godzin pracy z wyłączonym WiFi.

Nowe urządzenie, reklamowane przez Barnes & Noble jako "połączenie czytnika ebooków i tableta" ma 8 GB pamięci, czytnik microSD, WiFi 802.11B/G/N i wyświetlacz LCD IPS o rozdzielczości 1024x600, zdolny do pokazywania 16 milionów kolorów, pokryty specjalną folią mającą redukować odblaski. Ma też wbudowane aplikacje do obsługi Facebooka i Twittera.

Brak 3G, niewielki wyświetlacz i zaledwie 8 godzin pracy na baterii - parametry nie są imponujące, zarówno jak na tablet jak i na czytnik ebooków. Wygląda na to, że Barnes & Noble chce nadrobić to ceną - nowe urządzenie ma kosztować 249 dolarów, połowę ceny najtańszej wersji iPada. Pierwsze urządzenia mają zostać wysłane do klientów 19 listopada.

[ Barnes & Noble , via Engadget ]

Leszek Karlik

Więcej o: