Spiders Web: Prywatność owiec

Piotr Heidi Chyliński, jeden z najaktywniejszych przedstawicieli polskiego świata spod znaku Mac wchodzi w polemikę z Michałem Młynarczykiem ze Spiders Web. Panowie w sposób inteligentny dyskutują o prywatności w Internecie.
Czytając tekst Michała Młynarczyka pod tytułem "Przyszłość prywatności, prywatność przyszłości", nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż bije z niego, przede wszystkim, ogromne poczucie beznadziejności i bezsilności. My, produkty Google'a i Facebooka, jesteśmy jako te owce, podążające biernie za stadem bez większego wpływu na kierunek podróży przez cyfrowy świat.
Nie wydaje mi się, żeby tak było w rzeczywistości, a jedynie, co najwyżej, daliśmy sobie wmówić, że barany na przedzie wiedzą, dokąd idą. Cały problem w tym, że Zuckerberg i Schmidt nie orientują się, dokąd idą, za to doskonale wiedzą, dokąd chcą dojść.

Więcej na temat czym jest prywatność, anonimowość i jak się mają do współczesnych technologii informatycznych przeczytacie w serwisie Spiders Web w tekście Piotr Chyliński: Prywatność owiec .

Więcej o: