Google Instant trafia na smartfony

Google udostępnił usługę Instant na smartfony - na razie jest to wersja beta, działająca wyłącznie na telefonach z Androidem 2.2 oraz na iPhone. Obecnie działa wyłącznie w USA.

Google Instant uruchomiono we wrześniu . Mijają dwa miesiące, a zgodnie z obietnicą Instant dostępny jest z poziomu przeglądarki w urządzeniach mobilnych. Przypomnijmy jednak, na czym polega usługa Instant - jest to wyświetlanie wyników wyszukiwania już podczas wpisywania zapytania. W miarę, jak wpisujemy kolejne litery frazy, wyszukiwarka podpowiada nam sugerowane zapytania i od razu wyświetla wyniki.

Teraz zaś trafia na telefony komórkowe - to dobra wiadomość dla wszystkich tych osób, które często korzystają z mobilnego Internetu i często poszukują informacji "w ruchu". Mała, dotykowa klawiatura smartfona jest przeważnie wygodna, ale jeśli nie trzeba będzie wpisywać całej frazy, to tym lepiej dla nas, użytkowników.

Obecnie Instant na telefonach komórkowych dostępny jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych z poziomu google.com na telefonach z Androidem 2.2 (Froyo) oraz iPhone'ach i iPadach z iOS 4.x w języku angielskim. Obsługa innych języków i innych krajów ma pojawić się wkrótce. Warto też wspomnieć, że również na smartfonie (tak jak w normalnym komputerze) będzie opcja wyłączenia Google Instant.

Więcej o: