Asus Disk Unlocker pozwoli korzystać z dysków większych niż 2 TB

Podczas gdy technologia produkcji dysków twardych już relatywnie dawno minęła barierę 2048 GB pojemności, nadal spora cześć użytkowników nie jest jej w stanie przełamać ze względu na wykorzystywany system operacyjny.

Najwidoczniej Asus postanowił nie czekać dłużej i dzięki wsparciu programistów wyszedł z konkretną propozycją do użytkowników swoich płyt głównych. Jeśli wierzyć producentowi, aplikacja Asus Disk Unlocker otwiera dostęp do nieosiągalnych dotychczas połaci dysku twardego, nie ingerując jednocześnie w system operacyjny i bez konieczności posiadania tytułu inżyniera informatyki. To bardzo miły gest ze strony Asusa.

Nam wydaje się najciekawsze, że na wsparcie mogą liczyć nie tylko właściciele najnowszych i najbardziej zaawansowanych płyt głównych Asusa, ale także i tych bardziej leciwych. Lista konkretnych, obsługiwanych przez aplikację chipsetów znajduje się na stronie Asusa . Na niej można także za darmo pobrać Disk Unlockera.

Dodatkowo, producent obiecuje, że aplikacja będzie działać zarówno z dyskami, które obecnie znajdują się w sprzedaży, jak i z tymi, które jeszcze nie powstały.

Wada? Póki nie przetestujemy aplikacji wydaje się istnieć tylko jedna. Aby aplikacja mogła pomóc użytkownik musi posiadać komputer zbudowany na płycie głównej Asusa.

[via Asus ]

Łukasz Cichy

Więcej o: