Hologramy z iPhone'a

Aplikacja Holographium pozwala na tworzenie "holograficznych" napisów na zdjęciach wykonanych z długim czasem naświetlania.

Na smartfony już od dłuższego czasu można znaleźć różne aplikacje do "malowania światłem", wykonywanego przez robienie zdjęć na długim czasie naświetlania i machanie przed aparatem jakimś źródłem światła. Jednak przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania technika ta pozwala na dużo więcej niż zwykłe kreślenie różnokolorowych linii w powietrzu.

Przeznaczona na iPady, iPhone'y i iPody Touch aplikacja Holographium pozwala na tworzenie hologramów napisów - po wprowadzeniu tekstu, który chce się wyświetlić należy przesunąć urządzenie przed obiektywem, a ono automatycznie (dzięki czujnikom ruchu) określi co należy wyświetlić na ekranie w którym momencie. Efekty wyglądają dość interesująco, a aplikacja do 15 listopada jest dostępna w App Store za darmo.

Po 15 listopada ma wyjść następna wersja Holographium, mająca większe możliwości i kosztująca około 10 dolarów, ale jeżeli ktoś chce się pobawić, to jeszcze przez tydzień może sobie ściągnąć program i przetestować.

[ Holographium , via Petapixel ]

Leszek Karlik

Więcej o: