ASUS prezentuje swoją wariację najszybszej karty na rynku - GTX580

Asus zaprezentował swoją wariację na temat najszybszej akrty graficznej na świecie, pod tytułem GTX580 z systemem Voltage Tweak, dodającym w razie potrzeby jeszcze więcej mocy.

Dzięki technologii Voltage Tweak rdzeń karty graficznej można w miarę bezproblemowo przetaktować z fabrycznie podkręconych 782 MHz do aż 1157 MHz, czyli jak podaje Asus - 50% więcej niż w "konstrukcjach referencyjnych".

Dzięki technologii Nvidia 3D Vision Surround para kart GTX580 (spięta w trybie SLI) ma oczywiście umożliwiać granie w 3D w rozdzielczości FullHD nawet na trzech monitorach naraz. Sama karta zaś obsługuje standard HDMI 1.4, o największej, póki co, przepustowości, oraz pozwala na wyświetlanie obrazów w rozdzielczości 2,5K (2560 x 1600 pikseli).

W skrócie, według Asusa nowa karta GTX:

Umożliwia uzyskanie bardzo szczegółowego obrazu podczas gry i uruchamianie nawet najbardziej wymagających tytułów na najwyższych ustawieniach.

Specyfikacja karty Asus GTX580 :

A teraz beczka dziegciu - sugerowana cena detaliczna brutto, czyli taka, którą na początku sprzedaży przyjdzie zapłacić za to cudo inżynierii Nvidii to aż 1769 złotych . Dużo, ale z drugiej strony - raptem 200-300 złotych więcej niż za GTX480.

[via Asus]

Łukasz Cichy

Więcej o: