Facebook uruchomi usługę mailową połączoną z pakietem Office?

W najbliższy poniedziałek Facebook organizuje konferencję, na której ma zaprezentować jakąś nową usługę. Prawdopodobnie będzie ona związana z komunikacją - czyżby miała to być poczta elektroniczna?

Mary Jo Foley , blogerka specjalizująca się w sparwach dotyczących Microsoftu twierdzi, że Facebook faktycznie uruchomi w poniedziałek własną usługę mailową. Co więcej - ma ona być zintegrowana z webowym pakietem Office Microsoftu.

O tym, że Facebook pracuje nad udostępnieniem swoim użytkownikom poczty elektronicznej mówi się już od jakiegoś czasu - miałby to być tzw. projekt Tytan. Współpraca z Microsoftem zaś nie powinna nikogo dziwić - koncern posiada część udziałów w serwisie i jest już dostarczycielem między innymi wyszukiwarki na Facebooku. Gdyby więc okazało się, że będziemy mogli teraz wysyłać maile z adresu @facebook.com, to połączenie z pakietem Office wydawałoby się całkiem rozsądne - tym bardziej, że Microsoft stara się go teraz bardzo wypromować.

To, co wydawałoby się dziwne, to sama wiadomość o wprowadzaniu poczty przez Facebooka. Przedstawia się ją jako konkurenta dla Gmaila - "Gmail-killera" - ale przecież ważny partner serwisu, czyli Microsoft, także oferuje użytkownikom swoją pocztę Hotmail (także zintegrowaną z pakietem Office i z Facebookiem).

Zamienilibyście swoją usługę pocztową na zaoferowaną przez Facebooka?

Więcej o: