Windows Phone 7 to czarna dziura dla kart SD

Windows Phone 7 to nowoczesny, wielofunkcyjny telefon. Nie ma niestety samych zalet. Przykładowo, adaptuje karty SD na wyłączność, nie pozwalając na ich użytkowanie w żadnym innym urządzeniu.

Podczas instalacji, telefon dokonuje formatu karty, tworząc wspólny system plików zawierający pamięć wewnętrzną i pamięć karty. Następnie na stałe szyfruje ją losowo wybranym kluczem. Takie "zabezpieczenie" powoduje brak współpracy ze wszystkimi innymi urządzeniami.

Próba usunięcia karty z portu microSD powoduje blokadę smartfona, aż do ponownego jej włożenia. Oczywiście i tak możemy jej użyć tylko w tym telefonie, z którego pochodzi. Jak widać, nie opłaca się w ogóle jej wyjmować - chyba że chcemy włożyć inny egzemplarz (a stary wyrzucić).

Microsoft na swoje usprawiedliwienie podaje, że niecertyfikowane karty mogą powodować wieszanie się systemu. Dlatego poleca korzystanie tylko z tych dedykowanych bezpośrednio Windows Phone 7. Oczywiście, gdy pojawią się w sprzedaży, bo na razie ani ich widu, ani słychu.

[za engadget ]

Jarosław Senator

Więcej o: