NASA zaprezentuje dowód na istnienie życia pozaziemskiego?

Amerykańska agencja kosmiczna NASA rozesłała zaproszenia na konferencję prasową na której zamierza zaprezentować swoje "odkrycie z zakresu astrobiologii".

Jak wiadomo, astrobiologia zajmuje się tak podstawowymi zagadnieniami jak pochodzenie, ewolucja, rozprzestrzenianie się, oraz przyszłość życia we wszechświecie.

Co zatem mają do powiedzenia tacy naukowcy jak Mary Voytek (kierowniczka Astrobiology Project z NASA), Felisa Wolfe-Simon (astrobiolożka z U.S. Geological Survey, współpracująca z NASA), Pamela Conrad (astrobiolożka z NASA Goddard Space Flight Center), Steven Benner (z Foundation for Applied Molecular Evolution), oraz James Elser (profesor z Arizona State University)? Tego dowiemy się dopiero 2 grudnia 2010.

Być może te święta będą wyjątkowo szczególne. NASA zapowiedziała bowiem, że spotkanie zorganizowane zostało aby "omówić znalezisko z dziedziny astrobiologii, które wpłynie na poszukiwanie dowodu na istnienie życia pozaziemskiego".

Kiedy więc na ekranie telewizorów zobaczycie mały kamyk o nieokreślonym kształcie lub coś podobnego, do czego pracownicy NASA będą się odnosić z pietyzmem nie śmiejcie się... tylko wymyślcie mu imię.

[za NASA ]

Łukasz Cichy

Więcej o: