HTC przymierza się do wyświetlaczy 3D

Firma HTC najwyraźniej ma zamiar wprowadzić na rynek telefony z ekranem 3D oraz obsługującym technologię e-ink.

Wyświetlacz telefonu komórkowego liczy sobie średnio ok 3 - 4 cali przekątnej. Większość wyświetlaczy posiada rozdzielczość WVGA (oczywiście z kilkoma wyjątkami). Niewielu producentów jednak jak na razie zastanawia się nad wprowadzaniem telefonów komórkowych z wyświetlaczem 3D bez okularów - w końcu rozwiązanie to dopiero raczkuje i na większych ekranach często wywołuje niemiłe efekty uboczne u widza, który do tego musi siedzieć dokładnie na wprost ekranu.

Tymczasem, jak podaje serwis Pocket Now , HTC może właśnie przymierzać się do produkcji telefonów z wyświetlaczem 3D bez okularów, a do tego obsługującym technologię e-ink. Skąd takie wnioski? Z ogłoszenia o pracę, które pojawiło się na stronach HTC . Firma poszukuje w nim inżyniera który zająłby się rozwojem właśnie wyświetlaczy. Oprócz różnych innych wymagań kandydat powinien być obeznany właśnie z tymi dwoma technologiami. Kto wie, może Wasz następny HTC będzie pozwalał na bezproblemowe czytanie książek w 3D?

HTC byłby w takim układzie już drugim producentem, który będzie (prawdopodobnie) wprowadzał na rynek telefony z ekranem 3D. Wcześniej podobne plany zdradził już Sharp .

dane dostarcza:

embed
Więcej o: