Gadżet Dnia: iFlesz i "więcej światła!"

W sieci pojawił się w sprzedaży nowy gadżet dla fanów robienie zdjęć telefonem komórkowym, smartfonem. Do iPhone'a 3 i 4 a także iPoda Touch producent wypuścił zewnętrzną lampę błyskową: iFlash.

O postępach w dziedzinie "fotografii telefonicznej" słyszy się, co chwilę; już to coraz jaśniejsze wbudowane diody LED , już to coraz lepsze matryce, a teraz jeszcze to: zewnętrzne lampa błyskowa. Podłącza się ją do gniazda jack w iPhonie trzeciej lub czwartej generacji, albo do każdego iPoda Touch; lampa jako taka, nie potrzebuje żadnego dodatkowego zasilania - czerpie energię wprost z urządzenia, do którego jest podłączona. Kosztuje w sieci około 30 dolarów.

Wymiary: 44 x 19,5 x 11 mm; waga: 28 g

Specyfikacja techniczna: - współpracuje z: iPhone 3G/3Gs/4,Nano 3/4/5G, Touch 1/2/3; - Jasność LED: 10cd 13cd ~; - Temperatura kolorów: 5000K; - Kąt widzenia: 60 stopni; - Kolory: czarny lub biały

Na razie na wyparcie z rynku cyfrowych lustrzanek, producenci tego typu gadżetów nie mają co liczyć ale za parę lat "małpki" cyfrowe mogą się czuć zagrożone. Co o tym myślicie? W końcu nie każdy ma smartfona z aparatem o wysokim, jak na telefony, standardzie, ale takich jest dużo więcej, niż noszących przy sobie aparat fotograficzny.

źródło: gadgetsandgear

Jarosław Senator

Więcej o: