Gadżet dnia - szczególny papier do pakowania prezentów

Nie ma na nim uśmiechniętych Mikołajów, reniferów, choinek, girland, jemioły ani nawet koloru czerwonego, kojarzącego się przecież z ciepłem kominka i zmierzchem. Jest całkiem biały. No, prawie całkiem.

QRapping Paper (sprytne połączenie nazwy kodów QR oraz słowa wrapping paper) wymawia się jak "crapping paper". Aby dowiedzieć się co to oznacza, odsyłam do słownika. Jest to jednak pierwszy dowcip związany z prezentowanym dziś szczególnym papierem do pakowania.

Kolejne pojawiają się kiedy obdarowany spróbuje zeskanować jeden z kodów umieszczonych na białej powierzchni swoim telefonem komórkowym. Okazuje się że QR działają i odsyłają do stron internetowych, na których zamieszczono zabawne filmy związane ze świętami. Tam już znajdziemy i Mikołaja i kolędników i całą resztę.

Jak obiecują producenci, QRapping Paper, to opakowanie, które dodatkowo obdarowuje prezentobiorcę. I słusznie, bo na każdym arkuszu znajduje się aż 50 kodów, które odsyłają do zabawnych lokacji.

W paczce znajdują się dwa arkusze o wymiarach 20x30 cali, a całość kosztuje niecałe 20 dolarów. W perspektywie zwykłego papieru, to drogo, ale QRapping Paper to nie zwyczajny papier.

[za QRapping Paper ]

Łukasz Cichy

Więcej o: