Chrome OS czy sklep z aplikacjami - co dziś pokaże Google

Google urządza dziś wieczorem konferencję, na której ogłosić ma "nowe informacje" związane z Google Chrome. Czyżby był to dawno zapowiadany system Chrome OS?

O 19.30 naszego czasu w San Francisco Google ogłosi jakąś nowinę związaną ze swoją przeglądarką Chrome. Można mieć więc zakładać, że zaprezentowany zostanie pierwszy netbook z chmurowym systemem Chrome OS , albo sklep z aplikacjami dla przeglądarki Chrome . Albo jedno i drugie - Google przedstawi system operacyjny oraz sklep z aplikacjami do niego.

Google zapowiedział Chrome OS już rok temu - ma to być system dostosowany specjalnie do netbooków - niewielkich, mobilnych komputerów, których głównym przeznaczeniem jest łączenie się z Siecią. System ma być "chmurowy", co oznacza, że logowanie następować będzie przez wprowadzenie swoich danych do konta Google, a na samym urządzeniu nie będzie można instalować "desktopowych" programów. Stąd pomysł na sklep z aplikacjami do przeglądarki. Jeśli potwierdzą się ubiegłoroczne plotki , to netbook z Chrome OS będzie miał całkiem zacną specyfikację - dysk SSD, platformę Nvidia Tegra czy 2 GB pamięci RAM.

Internet jak zwykle huczy od plotek - chociaż wyobraźnia w tym wypadku zawodzi, większość spodziewa się Chrome OS albo Google App Store.

Więcej o: