LG zaprezentowało zupełnie nową technologię wyświetlania 3D. Będzie wygodniej

Wszyscy wiemy - oglądanie filmów, czy granie w 3D wiąże się z albo z niską rozdzielczością obrazu, albo z ciężkimi okularami i ciemnym ekranem. Być może już niedługo.

LG zaprezentowało bowiem w Pekinie nową technologię wyświetlania obrazów 3D, o nazwie FPR (Film-type Patterned Reterder), okrzykniętą "technologią nowej generacji". Co w niej takiego rewolucyjnego? Sam ekran telewizora został przebudowany. To pewne.

Nie zagłębiając się jednak w szczegóły samej technologii - FPR ma pozwalać na cieszenie się efektami 3D przy pomocy lżejszych i bardziej znośnych dla oczu okularów polaryzacyjnych, które przy okazji nie przypominają gogli z powieści Verne'a. To pierwszy plus pomysłu LG. Drugi to jaśniejszy ekran i rozdzielczość FullHD. Trzeci to eliminacja wad technologii okularów przesłonowych, czyli migotania, krótkiego życia baterii, emisji pola itp.

W promowanie nowej technologii swój wkład mają włożyć, oprócz LG, także Toshiba, oraz mniej znane w Europie marki jak Skyworth, Haier, Vizio. Telewizory z FPR mają zadebiutować z początkiem 2011 roku. Na początku w Azji, potem w szerokim świecie.

[za Akihabara ]

Łukasz Cichy

dane dostarcza:

embed
Więcej o: