Bransoletki TikTok i LunaTik przerabiają iPoda nano na zegarek

Zaprojektowane przez Minimal Studios zestawy do przerabiania iPodów nano zebrały na serwisie fundującym Kickstarter ponad 940 tysięcy dolarów (przy założonym celu 15 tysięcy).

O bransoletkach pozwalających nosić nowego iPoda nano jak zegarek pisaliśmy już wcześniej , jednak projekt Scotta Wilsona zdecydowanie wyróżnia się od nich na plus stylistyką.

W celu sfinansowania produkcji założyciel Minimal Studios zdecydował się skorzystać z serwisu Kickstarter, na którym można składać się na najróżniejsze projekty. Z Kickstartera była finansowana Diaspora , sfinansowano również Pioneer One , amatorski serial SF. A teraz Minimal Studios zebrało na Kickstarterze 941 718 dolarów od 13 512 osób.

Sam pomysł używania iPoda nano jako zegarka wydaje się być trochę podejrzany - brak wbudowanego Bluetootha znacząco utrudnia korzystanie z przenoszonego na nadgarstku iPoda  do odtwarzania muzyki, a wyświetlacz nie pokazuje godziny w trybie wyłączonym, jak to robią niektóre telefony komórkowe, więc aby sprawdzić, która jest godzina trzeba nacisnąć przycisk i poczekać aż iPod się obudzi i pokaże godzinę.

Ale jeżeli już ktoś koniecznie chce nosić nano na nadgarstku, to w LunaTiku będzie wyglądać odpowiednio... zegarkowo.

[na podstawie Engadget , Kickstarter ]

Leszek Karlik

Więcej o: