Notion Ink publikuje filmy z końcową wersją Adama

Tablet z wyświetlaczem Pixel Qi, którego pierwsze egzemplarze mają pojawić się w rękach klientów w styczniu 2011 można teraz obejrzeć w działaniu na filmach.

Wejście na rynek Adama, zapowiadającego się dość interesująco urządzenia z procesorem Nvidia Tegra 2 i opcją ekranu działającego zarówno jako kolorowe LCD jak i czarno-biały wyświetlacz czytelny w słońcu cały czas się opóźniało. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie doczekamy się go w tym roku, jednak jakiś czas temu ogłoszona została możliwość składania wstępnych zamówień, a pierwsze egzemplarze mają zostać wysłane 6 stycznia 2011.

Teraz za pośrednictwem serwisu Android Police można zobaczyć film z końcowym produktem w akcji, oraz drugi film pokazujący więcej informacji o interfejsie użytkownika, Eden UI.

Z punktu widzenia marketingowego filmy nie są jakoś specjalnie dobrze zrobione (brak dźwięku, na przykład), ale można zobaczyć urządzenie w akcji i wygląda dość ciekawie. Wygląda na to, że rok 2011 będzie rokiem wysypu tabletów z Androidem, co jest dobrą wiadomością dla osób nie mających ochoty na zapisywanie się do modelu mocno kontrolowanych przez producenta urządzeń do konsumpcji mediów promowany przez Apple

[na podstawie Android Ear , Android Police , przez Engadget ]

Leszek Karlik

Więcej o: