Niespodziewana pomoc w walce z forumowymi trolami

Przeglądając przeróżne fora bardzo szybko dochodzi się do wniosku, że komentujący dzielą się na tych, którzy w pewnym sensie wnoszą coś do dyskusji oraz na tych, którzy realizują własne cele, nie zawsze związane z wymianą poglądów, a tym bardziej tematem. Nazywa się ich forumowymi trolami.

Oczywiście spędzają moderatorom sen z powiek i skutecznie utrudniają pracę. Z pewnością dlatego właśnie serwis Hack-a-Day podjął się stworzenia urządzenia, które powiadamiałoby odpowiedzialną osobę o tym, że na forum znalazł się komentarz spełniający kryteria trolowej wiadomości.

Żeby było weselej, urządzenie zyskało formę ogromnego szczura. Kiedy w komentarzach ląduje wiadomość o zdefiniowanych cechach oczka gryzonia zaczynają się jarzyć. Aplikacja zaszyta w Troll Sniffing Rat skanuje forum średnio raz na dwie minuty, pozwalając moderatorowi odejść od komputera choć na chwilę. W razie czego zwierzątko wyposażone zostało także w miniaturowy głośnik, który powiadamia o nadejściu podejrzanego komentarza drogą dźwiękową.

Szczurka oczywiście trzeba podłączyć do komputera. Ciekawe czy urządzenie w ogóle wejdzie do sprzedaży i ile mogłoby kosztować. No i oczywiście, jak szybko zostanie odpięte od komputera, kiedy okaże się, że na okrągło piszczy i świeci... Pomysł chyba bardziej zabawny niż praktyczny.

[za Hack-a-Day ]

Łukasz Cichy

Więcej o: