Już niedługo na Allegro kupisz także leki

Już teraz na Allegro kupić można prawie wszystko. Serwis nie przestaje jednak zabiegać o to, by coraz bardziej zawężać to "prawie". W styczniu do katalogu sprzedawanych produktów dodane zostaną leki.

Dopuszczone do sprzedaży zostaną jednak tylko te leki, do których kupna niepotrzebna jest recepta. Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro, mówi:

Leki bez recepty można w tej chwili kupić nie tylko w aptekach, ale w kioskach, sklepach czy stacjach benzynowych. znaliśmy, że Internet jest kolejnym oczywistym kanałem dystrybucji tych leków. A dla właścicieli aptek to możliwość dywersyfikacji swojej oferty oraz dotarcia do kilku milionów potencjalnych Kupujących.

Nie każdy będzie mógł jednak parać się internetową sprzedażą leków. Konta od 4 stycznia zakładać będą mogły tylko apteki już funkcjonujące w "normalnym", jak najbardziej nie-wirtualnym, świecie.  Już 7 dni później w kategorii Zdrowie i Uroda pojawi się nowa zakładka - Leki bez recepty. Patryk Tryzubiak jest przekonany, że ta forma zakupu leków będzie bezpieczna:

Dzięki weryfikacji, Kupujący będzie miał pewność iż jego kontrahentem jest prawdziwa apteka, działająca na podstawie zezwolenia wydanego przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Więcej informacji na temat leków na Allegro oraz o tym, jak założyć tam wirtualny oddział własnej apteki, znajdziecie na odpowiedniej stronie serwisu .

[za informacją prasową]

Tomasz Kutera

Więcej o: