Pixel Qi nawiązuje współpracę z tajwańskim producentem LCD

Dzięki współpracy z Chungwa Picture Tubes, drugim co do wielkości producentem średniego rozmiaru ekranów LCD na świecie dwutrybowe ekrany Pixel Qi mogą stać się dostępne dla przeciętnego konsumenta.

Wyświetlacze Pixel Qi, o których pisaliśmy już wcześniej , łączą cechy tradycyjnych LCD (tryb pracy w kolorze z podświetleniem) z e-papierem (tryb pracy czarno-białej z oświetleniem zewnętrznym i znacząco zmniejszonym zużyciem energii).

Jednak przez ostatnie trzy lata wyprodukowano zaledwie trzy miliony wyświetlaczy w tej technologii, co jest kroplą w morzu wody potrzeb mobilnych urządzeń. Dlatego współpraca z CPT, jednym z największych tajwańskich producentów ekranów LCD może być dokładnie tym, czego potrzebuje Pixel Qi. Obie firmy połączyły swoje siły w tym roku, i przez całą jesień pracowały nad stworzeniem wyświetlacza o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1024x600, który ma być produkowany seryjnie na początku drugiego kwartału 2011. W przyszłym roku mają na rynek wejść również dwa inne modele wyświetlaczy w tej technologii.

Pierwsze wspólne dziecko CPT i Pixel Qi ma być przedstawione na targach CES na początku stycznia.

[na podstawie Engadget ]

Leszek Karlik

Więcej o: