Gadżet dnia: SOI, czyli lampka do damskiej torebki

To nie seksizm. Bałagan w damskiej torebce jest po prostu legendarny. Nie tyczy się to oczywiście wszystkich pań. Niektóre z pewnością stronią od dużych torebek, a nawet jeśli nie, mają w środku raptem klucze, telefon i portmonetkę... Dla tych pierwszych wymyślono SOI.

Jeśli założymy - czysto hipotetycznie - że w damskiej torebce może się znaleźć absolutnie wszystko, ciężko wyobrazić sobie szybkie odszukanie konkretnego z tych przedmiotów.

Niemieccy wynalazcy najwidoczniej stwierdzili, że łatwiej niż uporządkować zawartość torebki będzie podać znajdującym się w tym szczególnym położeniu konsumentom pomocną dłoń... A w zasadzie pomocną kulę. SOI, bo o niej mowa to zasilana dwiema 3V bateriami lampa w kształcie sfery.

Mechanizm urządzenia sprawia, że można je bez obaw wrzucić do torebki i nosić latami aż stanie się potrzebne. Jeśli kiedyś przytrafi się nerwowo szukać czegoś w torebce wystarczy kulkę dotknąć, aby rozświetliła się białym blaskiem . Nie licząc powstałych w wyniku cieni SOI rzeczywiście powinna pomóc ogarnąć bałagan i odnaleźć pożądany obiekt.

Niestety cena kulki to prawie 30 euro . No, ale czego się nie robi dla odrobiny luksusu?

[za Design 3000 ]

Łukasz Cichy

Więcej o: