CES 2011: Toshiba Toshiba zaprezentowała największe na świecie bezokularowe telewizory 3D [AKTUALIZACJA]

Targi nie rozpoczęły się jeszcze na dobre, a Toshiba już potwierdziła nasze oczekiwania. Producent zaprezentował telewizory wyposażone w bezokularową technologię 3D. Największy z modeli liczył sobie aż 65 cali przekątnej.

Zaprezentowano łącznie 3 telewizory: 40 cali (102 cm), 56 cali (142 cm) i 65 cali (165 cm). W ramkach znalazły się podświetlane diodami panele LCD o rozdzielczości 4096 x 2160 pikseli (4k2k).

W grudniu 2010 identyczne rozwiązanie, ale w znacznie mniejszych urządzeniach, bo sięgających najwyżej 20 cali wprowadzono w Japonii. Tworzenie w Europie "segmentu kina domowego klasy premium" nowe telewizory mają rozpocząć w okolicach kwietnia 2011 roku.

Jak to działa?

W oficjalnym opisie technologii możemy przeczytać:

Technologia Toshiby wykorzystuje zintegrowany system wizyjny, który jednocześnie wysyła na ekran LCD kilka obrazów o różnej paralaksie kontrolując i optymalizując emisję światła i kierunek prezentacji obrazów tak aby były widoczne pod szerokim kątem. Widz, nawet poruszając głową podczas oglądania telewizji nie zauważy spadku jakości obrazu 3D.

Biorąc pod uwagę, że Toshiba zamierza tymi telewizorami zbudować segment Premium z pewnością trzeba będzie zapłacić za każdą paralaksę równowartość normalnego telewizora.

[za Toshiba]

Łukasz Cichy

Więcej o: