CES 2011: Asus - Bliźniaczy duet tabletów w natarciu

Asus zaprezentował na konferencji w Las Vegas  tablety z serii Eee.

Jonney Shih, prezes ASUSa powiedział:

Podziwiany takie firmy jak Apple, które oferują wspaniałe innowacje, jednak pozostawiają klientom skromny wybór.

W związku z tym ASUS zamierza zaprezentować klientom szeroką gammę tabletów

Pierwszym z zaprezentowanym urządzeniem jest Eee Pad Transformers z systemem Android Honeycomb (3.x) wyposażony w dotykowy, 10.1 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Sprzęt oparty jest na platformie Nvidia Tegra 2 i ma w pełni wpierać Adobe Flash, wideokonferencje w jakości HD i mobilne gry. Transformers posiada również dwie kamery - 2.1 Mpix z przodu i 5 z tyłu. Dodatkowym atutem jest port mini-HDMI, dzięki któremu będziemy mogli wyświetlać filmy w rozdzielczości 1080p na zewnętrznym ekranie.

Eee Pad Transformers może zostać podpięty do zewnętrznej klawiatury QWERTY, co pozwoli nam na używanie go jako zwykłego netbooka. Nie jest to jednak nowość. ASUS zapewnia do 16 godzin pracy na jednokrotnym baterii. Urządzenia możemy się spodziewać w okolicach kwietnia w cenie do 699 dolarów.

Drugi tablet, Eee Pad Slider jak sama nazwa wskazuje jest wyposażony w wysuwaną klawiaturę QWERTY. Oprócz tego szczegółu model jest bliźniaczo podobny do Transformersa, oferuje wszystkie jego funkcje oraz opcjonalny moduł 3G. Premiera w maju w cenie do 799 dolarów.

[za pcmag.com ]

Bartłomiej Kionka

Więcej o: