CES 2011: LG wyznacza nowe standardy telewizorów FULL HD

Wszystko za sprawą wykorzystania płaskich obudów i zastosowania w ekranach LED nowej technologii podświetlania zwanej NANO.

Na targach CES telewizory cieszą się dość dużym zainteresowaniem... przynajmniej ze strony producentów. Do wojny o najlepsze "okno na świat" dołączyły dwie nowe serie telewizorów LG o numerach LW9500 oraz LW7700.

Zastosowana w nich technologia NANO umożliwia na uzyskanie większej jasności, jak i płynności obrazu. Jej sekretem jest połączenie wyjątkowo cienkiej folii, zadrukowanej odpowiednim wzorem, rozpraszającej światło oraz bezpośredniego podświetlenia diodami na całej powierzchnii ekranu. Dzięki temu, podświetlenie jest bardziej jednolite, a odbicie światła emitowanego przez źródła zewnętrzne jest w znacznym stopniu zminimalizowane.

Wdając się w specyfikację sprzętową, oba modele będą uzbrojone w technologię Micro Pixel Control, dzięki której będziemy mogli przyciemniać bloki diód by uzyskać jak największą głębię czerni czy jak najwierniej oddaną gamę kolorów.

Ponadto telewizory cechowały się będą odświeżaniem na poziomie 480Hz (wersja 47 cali przekątnej) oraz 240Hz (w wypadku większego, bo aż 60 calowego modelu), co ma zapewnić niesamowitą płynność i ostrość wyświetlanego obrazu.

[za LG]

Adam Magdziak

dane dostarcza:

embed
Więcej o: