CES 2011: uniwersalna ładowarka prosto z Barcelony

Hiszpańska firma Idept, zajmująca się produkcją systemów zasilania do gadżetów pokazała na CES uniwersalny zasilacz IDAPT i1 Eco.

Ekologia była jednym z głównych kryteriów projektowych przy tworzeniu urządzenia: zasilacz wykonany jest z recyklowanego plastiku bez chemicznych barwników uniemożliwiających później ponowne wykorzystanie tworzywa, zgodny z normą EnergyStar i jeśli nie jest używany wyłącza się, nie pobierając prądu z sieci. Można też i1 podłączyć do samochodowego gniazda zapalniczki.

Aby nie trzeba było za pół roku kupować nowego, urządzenie wyposażone jest w wymienne końcówki ("tips") znane już z wcześniejszych zasilaczy IDAPTa i umożliwiające wykorzystanie zasilacza do ładowania - jak twierdzi producent - ponad czterech tysięcy typów urządzeń - gadżetów Apple, telefonów Blackberry, przenośnych konsol do gier, akcesoriów Bluetooth czy nawigacji GPS. Jedna z dostępnych końcówek jest w pełni funkcjonalną ładowarką do akumulatorków AA i AAA. Równolegle z końcówką podłączyć można kabel USB i ładować drugie urządzenie za jego pośrednictwem.

Superzasilacz dostępny będzie wiosną.

[Na podstawie materiałów firmy INOITULOS , za Endgadget ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: