CES 2011: "Sprężynowiec" - ostra nazwa dla ostrego laptopa

Znana z produkcji elitarnych akcesoriów dla graczy firma Razer, na targach CES zaprezentowała coś zupełnie innego kalibru niż myszki o rozdzielczości mikroskopu elektronowego: Switchblade (nóż sprężynowy) to eksperymentalny laptop do gier w którym klawiatura też jest ekranem.

"Sprężynowiec" to siedmiocalowy netbook na procesorze Intel Atom. Wyposażony jest w dotykowy ekran z funkcją multitouch, kamerę do wideokonferencji i klawiaturę odróżniającą go od wszystkich innych laptopów na rynku.

Celem inżynierów Razera było stworzenie urządzenia przenośnego, na którym będzie można grać w gry wymagające do tej pory pełnej klawiatury i myszy. Dlatego Switchblade nie ma tradycyjnej klawiatury, a 45 przezroczystych klawiszy pod którymi znajduje się drugi ekran. Gra czy aplikacje może zamiast standardowych klawiszy wyświetlać swoje ikony przypisane konkretnym funkcjom.

Z Internetem połączy się za pomocą Wi-Fi i modemu 3G, z zewnętrznym wyświetlaczem, za pomocą mini-HDMI i USB 3.0. Systemem operacyjnym jest Windows 7.

Niestety, jest to model koncepcyjny, według materiałów Razera firma zdecydowanie nie planuje wprowadzać "sprężynowca" do produkcji, za to szuka partnerów do wprowadzenia na rynek nowych gadżetów wykorzystujących opracowane dla tego sprzętu rozwiązania.

Szkoda.

[na podstawie materiałów firmy Razer i CrunchGear ]

Więcej o: