Mac App Store: milion pobrań pierwszego dnia

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że Mac App Store świeżo otwarty sklep z aplikacjami dla Mac OS X, pierwszego dnia sprzedał ponad milion aplikacji.

Mac App Store miał być częścią zapowiadanego Mac OS X 10.7 "Lion", ale został udostępniony jeszcze przed wydaniem nowej wersji systemu. Użytkownicy mogą pobrać aplikację sklepu za pomocą aktualizacji oprogramowania systemowego, a następnie korzystać z niej do pobierania płatnych i bezpłatnych aplikacji na swój komputer. Aplikacja sklepu działa na Mac OS X 10.6 "Snow Leopard".

W tej chwili w sklepie jest ponad tysiąc płatnych i bezpłatnych aplikacji - klienty popularnych serwisów internetowych, gry (np macowa wersja supermodnych teraz "Angry Birds"), czy aplikacje Apple (iWorks, iLife), które można kupić także innymi kanałami.

Podobnie jak przy iTunes Store, twórcy aplikacji ustalają ceny i dzielą się przychodami z firmą z Cupertino w stosunku 70/30 procent. Aplikacja zgłoszona do App Store musi przejść proces akceptacji przez Apple, który nie cieszy się najlepszą słabą, twórcy aplikacji skarżą się na odrzucanie aplikacji "dla dorosłych" czy też kontrowersyjnych politycznie.

Ale użytkownikom to nie przeszkadza, milion pobrań w jeden dzień - Apple znów podbiło poprzeczkę.

[na podstawie informacji firmy Apple , EDGE ]

Więcej o: