CES 2011: Przedłuż sobie USB

Użyteczna długość kabla USB na której transmisja odbywa się z pełną prędkością to około trzech metrów. Godząc się ze spadkiem prędkości można kabel przedłużyć do pięciu metrów.

Jednak w zastosowaniach przemysłowych potrzeba czasem wykonać połączenie na większe odległosci i tę potrzebę zaspokoi nowy produkt firmy Icron. Na targach CES zaprezentowana została mała rzecz która cieszy - 20-metrowy kabel USB zgodny z wersją 3.0 standardu, który pozwala łączyć odległe urządzenia z zachowaniem całej prędkości transmisji dostępnej w nowym standardzie, czyli 5 gigabitów na sekundę.

Firma oferuje też urządzenia pozwalające korzystać ze starszych wersji USB z łączami o długości 100m. Wszystkie rozwiązania Icronu oparte są o opracowany przez firmę układ scalony przekodowujący protokół USB do transmisji przez przewody typu skrętka a nawet światłowody.

[za Endgadget ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: