CES 2011: Asusa komputer specjalnie dla graczy

Na ostatnich, zakończonych już, targach elektroniki CES, firma Asus zaprezentowała sporo sprzętu przeznaczonego specjalnie dla graczy. Wśród nich także stacjonarny komputer.

Głównym elementem Asusa CG8350, bo tak nazywa się ten sprzęt, jest procesor Intel i7-2600 (z najnowszej generacji - Sandy Bridge) taktowany zegarem 3.4GHz, dodatkowo wyposażony w technologię Turbo Boost 2.0, która w razie potrzeby automatycznie zwiększa jego szybkość. Do tego dołożono opartą na technologii Fermi Nvidii kartę graficzną Asus GTX 460 (szkoda, że nie nic nowszego...), 6GB pamięci RAM (DDR3), z możliwością rozszerzenia nawet do 32GB oraz dysk twardy o pojemność 2TB.

Płyta główna, na jakiej oparty jest komputer Asusa, wyposażona ma być, według informacji prasowej producenta, w niezwykle wytrzymałe kondensatory, co ma zwiększać jego niezawodność i wytrzymałość. Ponadto posiada też moduł optymalizujący zużycie energii oraz obsługę USB 3.0.

Cena komputera nie została jeszcze oficjalnie podana, ale w pewnym sklepie internetowym została ustalona na około 1800 dolarów amerykańskich. Wydaje się, że w takim razie w Polsce powinna wynosić ok. 6000-7000 złotych.

[za informacją prasową]

Tomasz Kutera

Więcej o: