Na stronie komisji MAK (strona w języku rosyjskim) dla każdego opublikowanego dokumentu znajduje się lista alternatywnych lokalizacji z których można pobrać kopie, gdyby główny serwer był zbyt obciążony. Jednocześnie wszystkie dokumentu udostępnione zostały za pomocą Bittorrenta , czyli technologii w której pobierający pliki jednocześnie przekazują ściągnięte już dane następnym pobierającym .
Potocznie Bittorrent kojarzy się z piractwem internetowym, gdyż jest to technologia świetnie nadająca się do rozprowadzania wielkich plików binarnych, takich jak filmy. Dlatego też czasami "torrenty" utożsamia się z piractwem jako takim. Jednak usługa ta nadaje się dobrze do publikacji każdego rodzaju materiałów i dokumentów .
Jednak publikacja raportu MAK to pierwszy przypadek wykorzystania Bittorrenta do udostępnienia informacji wagi państwowej, a nawet międzynarodowej.
Aby skorzystać z torrentowego trackera , należy podać jego adres oprogramowaniu Bittorrenta, wbudowanemu np w przeglądarkę Opera, czy też w rozmaite programy do zarządzania ściąganiem. Oficjalnego klienta Bittorrenta można pobrać z tej strony (strona w języku angielskim).
Janusz A. Urbanowicz