Wieża z klocków

Szwacjaria nie kojarzy się z wyszukanym designem, może poza nożami, jednak szwajcarska firma Revox wypuszcza właśnie na rynek wieżę M100, której składniki każdy może dobrać do swoich potrzeb i gustów.

W podstawowej wersji wieża składa się z dwóch bazowych klocków oferujących funkcje tunera FM, odtwarzacza DVD i dwukanałowego wzmacniacza 2x200 wat.

Jednak to dopiero początek. Do bazy dołożyć możemy cztery dodatkowe klocki z sześciu, oferujące dodatkowe funkcje. "Multimedia " połączy wieżę z Internetem, dzięki czemu możemy odebrać setki internetowych stacji radiowych oraz odsłuchać muzykę z iPodów czy nośników USB. "Sat " pozwoli na podłączanie dekoderów cyfrowych DVB-S i DVB-C. "Multiroom " pozwoli na objęcie całego mieszkania głośnikami i słuchanie różnej muzyki w każdym pomieszczeniu (4 strefy), "In/Out " pozwoli na podłączenie czterech zewnętrznych źródeł sygnału, "Server " na podłączenie innych produktów Revoxa, a "Tuner " na zaprogramowanie dodatkowych 50 stacji radiowych i słuchanie różnych stacji w różnych pokojach.

Klocki podłączane są z boków stacji podstawowej, po dwa z każdej strony, poziomo lub pionowo.

Na stronie Revoxa można sobie metodą przeciągania komponentów i kolorów poskładać taki system stereo, jaki nam się marzy, potem konfigurację można zapisać albo wydrukować - i poszukać dystrybutora.

Cena nie jest podana na stronie, biorąc pod uwagę że M100 jest reklamowany jako sprzęt audiofilski, raczej nie będzie niska.

[na podstawie Revox.de: 1 2 , za CrunchGear ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: