LEDowy monitor na USB

Green House Japan zaprezentowało monitor posiadający zaledwie jeden kabel - USB.

GH-USD16K o którym mowa, to LEDowy monitor, w którym zasilanie i przesyłany obraz dostarczane są dzięki jednemu kablowi USB 2.0. Pomysł na stworzenie takiego produktu jest ciekawy, lecz oczywiście ma swoje plusy i minusy.

Parametry ekranu nie zachwycają. Rozdzielczość 1366x768 uzyskana na 15,6 calowym ekranie jest optymalna, natomiast kontrast 400:1 i czas reakcji matrycy na poziomie 16ms sprawiają, że można go używać jedynie jako monitora biurowego, czy wyświetlacza reklam. Biorąc pod uwagę jego parametry i niski pobór energii(5W!) , można powiedzieć, że byłby świetnym wyposażeniem firm i sklepów. Niestety, jego największą wadą jest cena wynosząca aż 210$, która mimo faktu, iż monitor jest bardzo energooszczędny, zapewne wielu odstraszy(obecnie można kupić o wiele lepsze monitory za jedną trzecią tej ceny).

Jego premiera odbędzie się za miesiąc tylko w Japonii. Być może gdy poczekamy i produkt się upowszechni, to otrzymamy ulepszone modele, wyposażone w USB 3.0 i o lepszych parametrach, a przede wszystkim - cenie.

[za   techpowerup ]

Adam Magdziak

Więcej o: