Nietypowa mysz komputerowa ze szkła

Jaka mysz jest każdy wie. Problem polega na tym, że mimo wielu prób zrewolucjonizowania komputerowego gryzonia jego bazowy kształt nie zmienił się w znaczącym stopniu przynajmniej od kilkunastu lat. Mamy zastój? Nie, bo mimo to producenci nie ustają w próbach wymyślenia myszy na nowo.

DaDam, studio projektowe, na przykład zaproponowało mysz szklaną o nazwie Riplus Mouse.

W założeniach gryzoń zrobiony jest z grubego hartowanego szkła, oraz krzyżaka ze ślizgaczami zamontowanego pod przezroczystą konstrukcją. W module znajdują się także wszystkie potrzebne czujniki, które pozwalają wykorzystywać mysz jak... zwykła mysz. Pojedyncze kliknięcia oraz przytrzymanie "klawisza" rozpoznawane jest za pomocą specjalnych czujników.

Niestety nie wiadomo jak wygląda kwestia nieistniejącej rolki przewijania. Czy mimo to mysz posiada tę funkcję, czy też nie; i czy firma zamierza wprowadzić Rimplus Mouse do masowej produkcji, a także czy skoro gryzoń i tak nie posiada żadnych widocznych przycisków można z niej zrobić monstrum do gier MMO, ustalając kilkanaście "klawiszy"?

Nie jest znana także przypuszczalna cena produktu, ale wiadomo, że sa ludzie, którzy dużo by dali za możliwośc używania bezprzyciskowego gryzonia wykonanego ze szkła.

[za DaDam]

Łukasz Cichy

Więcej o: