Apple zgłosił patent na myszkę z ekranem dotykowym

Wiemy co Apple planuje w sprawie ulepszenia akcesoriów do swojego Maca. Myszka wyposażona w ekran dotykowy to całkiem niezły pomysł, nieprawdaż?

Apple znany jest z wdrożenia ekranów dotykowych w swych mobilnych sprzętach i ich rozpowszechnienia, a także próby zrewolucjonizowania myszy komputerowej, za sprawą Magic Mouse . O ile w przypadku ekranów był to strzał w dziesiątkę, który zmienił oblicze rynku, o tyle ta druga innowacja nie zyskała aż takiego zainteresowania.

Nowy pomysł producenta komputerów Mac, ma połączyć znane rozwiązania w jednym tworze. Myszka, która posiada panel "multitouch" , na jej górnej części obudowy miałaby posiadać ekran OLED , dzięki któremu miałaby o wiele szersze zastosowanie. Apple w swym patencie nie pozbawia myszki jej dotyczczasowych funkcji, takich jak lewego i prawego przycisku czy wirtualnej rolki, ekran będzie spełniał jedynie rolę dodatku .

Jednym z pomysłów Apple'a na wykorzystanie ekranu jest stworzenie z niego wirtualnej klawiatury , a dzięki zamontowanemu motorkowi wyzwalającego wibracje, użytkownik będzie czuł kiedy naciśnie wirtualny klawisz.

Dość podobne rozwiązanie sprawy "wirtualnych klawiszy" przedstawił Razer , wykorzystując do tego celu prawdziwe przyciski potrafiące zmieniać swój wizerunek i zastosowanie. Jeżeli Apple przejdzie do wdrożenia tego pomysłu w życie, znajdzie on sobie spore grono odbiorców, nie tylko wśród graczy, ale i zwykłych użytkowników.

[za   slashgear ]

Adam Magdziak

Więcej o: