Ipla w telewizorach Sony Bravia i konsolach PS3

Internetowa platforma telewizyjna Ipla trafi także do telewizorów Bravia marki Sony.

Ipla to telewizja internetowa, która na zasadach VoD (wideo na żądanie) daje dostęp do materiałów filmowych Polsatu. Do tej pory aplikację Ipla można było znaleźć w telewizorach Panasonika oraz Samsunga .

Teraz natomiast ma być instalowana także na telewizorach Sony Bravia. W ten sposób ich właściciele będą mieli dostęp do największego polskiego serwisu z treściami telewizyjnymi na życzenie w polskim internecie.

Jakby tego było mało, Sony postanowiło zintegrować serwis Ipla także z konsolami PS3. Nowe okienko Ipla pojawi się w zakładce wideo po aktualizacji systemu konsoli. Tuż obok dotychczasowego AXN.

Do poprawnego wyświetlania tysięcy materiałów dostepnych w serwisie wymagane będzie zaledwie 1,5 Mbitowe łacze internetowe. Niestety, nawet posiadając szybsze nie unikniemy chwilowego buforowania materiału przed jego wyświetleniem.

Plusy jednak prześcigają minusy. Usługa ma być zupełnie darmowa, a nawigacja ma się odbywać za pomocą pada lub pilota zgodnego z PS3. Zupełnie jak w przypadku uruchamiania filmu z płyty. Do wyboru będzie siedem kategorii wyszukiwania materiałów (seriale, rozrywka, muzyka, wiadomości, sport, redakcja poleca, oraz szukaj).

Joanna Sosnowska, Łukasz Cichy

największy polski serwis z treściami telewizyjnymi na życzenie w polskim internecie

Więcej o: