Gadżet dnia - zimowa kurtka na USB firmy Columbia

Jeden z producentów odzieży przeznaczonej do sportów zimowych - firma Columbia - wpadł na pomysł aby zamontować w swoich kurtkach elektryczną matrycę grzewczą, która ze źródłem prądu łączyć ma się za pośrednictwem portu USB.

Ta sama firma wprowadziła do swojej oferty także elektrycznie podgrzewane buty Snowfall Thermo , o których już pisaliśmy.

Sam pomysł oczywiście nie jest niczym nowym. Kurtki podgrzewane elektrycznie funkcjonują już od kilku lat. To chyba jednak pierwsza, która ładowana jest za pośrednictwem portu USB. Dodatkową nowiną jest odejście od konstrukcji polegającej na metalowym drucie i zastosowanie w zamian włókna węglowego.

Wada jest niewielka pojemność baterii. Na najniższym natężeniu grzania akumulatory pozwalają na pracę zaledwie przez 5 godzin. Jedyna nadzieja więc w tym, że system nie będzie musiał być bez przerwy aktywny, a sama kurtka też jest czegoś warta i nie pozwoli nam zmarznąć.

Ostatnią wadą urządzenia jest jego cena - kurtka ElectroAmp ma kosztować około 1200 dolarów. Z drugiej strony, już sama cena rozgrzewa.

[za Columbia ]

Łukasz Cichy

Więcej o: