Google zmienia algorytm by walczyć ze spamem

Google wprowadził kilka zmian do algorytmu swojej wyszukiwarki, które mają przyczynić się do lepszego zwalczania spamu.

Liczba artykułów w których wyniki wyszukiwania Google są lub były krytykowane rosła w ostatnim czasie lawinowo. Wytykano przede wszystkim coraz częściej pojawiające się w Google odnośniki prowadzące do spamerskich stron, które w istocie są zwykłymi farmami treści.

Fala krytyki spowodowała, że na zarzuty odpowiedział Matt Cutts , zajmujący się w Google walką ze spamem. We wpisie na blogu zapowiedział, że w wyszukiwarce wkrótce dokonane zostaną zmiany algorytmu, po których strony spamerskie nie powinny się już pojawiać ta wysoko w wynikach wyszukiwania.

Cutts podkreśla zwłaszcza, że nowy algorytm uderzyć ma w tzw. farmy kontentu .

Zmiana była bardzo celowa, obejmie ona nieco ponad 2% wszystkich zapytań, a ok. pół procenta wyników wyszukiwania może się zmienić na tyle, że ktoś właściwie zauważy. Natomiast osoby korzystające z wyszukiwarki zobaczą teraz raczej strony zawierające treści oryginalne, a nie spamerskie.

napisał pracownik Google na swoim prywatnym blogu .

Jutro odbyć się ma konferencja Farsight 2011 , poświęcona w całości zagadnieniu wyszukiwania w Internecie, walki ze spamem i kierunków w jakim zmierzają wyszukiwarki. Kto wie, może okazać się, że zamiast kolejnych zmian w algorytmie przyszłością będą wyszukiwarki z "moderowanymi" wynikami wyszukiwania, w rodzaju Blekko.com.

Więcej o: