Mobilny Internet na świecie - Polacy na niechlubnym 5. miejscu

Polska znajduje się na piątym miejscu pod względem ataków internetowych pochodzących z urządzeń mobilnych - tak wynika z raportu przedstawionego właśnie przez firmę Akamai.

Akamai to amerykańska firma, jedna z największych zajmujących się zarządzaniem ruchu sieciowego (obsługuje ok. 20% całego ruchu). Opublikowała ona właśnie raport dotyczący korzystania z Internetu (mobilnego i "tradycyjnego"). Wynika z niego, że Polska znajduje się w czołówce państw pod względem ataków pochodzących z mobilnej Sieci . Dane dotyczą trzeciego kwartału ubiegłego roku.

Raport Akamai - Stan Internetu. Polska na 5 miejscuRaport Akamai - Stan Internetu. Polska na 5 miejscu Fot. Akamai

Czołówka oznacza w tym wypadku piąte miejsce - 5,3% ruchu to ataki internetowe mające pochodzić u nas z urządzeń mobilnych (albo raczej - z sieci komórkowych. Urządzeniem może być zarówno smartfon, tablet czy laptop). Na pierwszym miejscu pod tym względem są Włosi (28%).

Akamai przedstawił także dane dotyczące operatorów komórkowych z poszczególnych krajów , podając średnią, maksymalną i minimalną prędkość przesyłu danych. Nazwy operatorów zostały w zestawieniu ukryte. Największa prędkość z jakiej korzystaliśmy w Polsce z komórki wynosi 11685 Kb/s, a najmniejsza - 64 Kb/s.

Raport dostępny jest na stronach Akamai (wcześniej wymagana rejestracja).

Więcej o: