I Ty możesz pomóc skonstruować zegarek dla niewidomych

David Chavez, projektant z San Francisco opracował projekt zegarka dla niewidomych i niedowidzących - Haptica, który pozwoliłby sprawdzić godzinę w dyskretny i efektywny sposób.

Problem bowiem polega na tym, że współcześnie stosowane zegarki albo pozwalają otworzyć szkiełko koperty, pod którym znajdują się wskazówki i w ten sposób sprawdzać godzinę, albo po naciśnięciu odpowiedniego przycisku same odczytują godzinę na głos.

Niby dobrze, ale żadna z metod nie jest szczególnie komfortowa. David Chavez opracował projekt, który sprawi, że na powierzchni koperty bedą sie pojawiały odpowiednie cyfry zapisane w języku Braille'a. Godzinę będzie mozna odczytac w każdej chwili, bezgłośnie i bez "kombinowania".

Chavez wystawił swój projekt w ramach serwisu Kickstarter i tam poszukuje inwestorów, którzy pomogliby zrealizować projekt. Na dzień dzisiejszy z docelowych 150 tysięcy dolarów udało mu się zebrać prawie 25%. Do końca akcji pozostało już tylko 25 dni. Projektant obiecuje, że każdy darczyńca dostanie coś w zamian (koszulkę, opaskę, folder lub zegarek).

[za Kickstarter ]

Łukasz Cichy

Więcej o: